Danışmanlık ve Rehberlik

Danışmanlık ve rehberlik, her kişi ve kurumun ihtiyaç duyabileceği bir durumdur. Gerektiğinde, e posta telefon veya online iletişim kurulabilir.

İnsan ve davranışı konusundaki birikimi, canlı kitapları okumak ve onların hayatlarına olumlu katkılarda bulunmak için paylaşıma açıyoruz.
Rehberlik, paylaşım, danışmanlık, iyi bir iletişim bazı dertlere deva olabilir… “İletişimin gücünü kullanabilenlerin önünde durulmaz.” Ancak unutmayalım ki; “Dost bulmak için, dost olmak lâzımdır!”

Hepimiz bazen bizi dinleyecek bir kişiye ihtiyaç duymuşuzdur. Profesyonel yardım, iyi bir dinleme ve anlama sonucunda gerçekleşebilir.
Hayatın her anı bir defa yaşanır. Her insanın danışma, rehberlik ve paylaşıma ihtiyacı vardır.
Rehberlik; bireyin kendisini tanıması ve çevre imkanlarını en iyi kullanabilmesinde bireye yapılan sistemli yardım ve iletişim süreci olarak tanımlanabilir.

Kariyerinizi, ilişkilerinizi, sağlığınızı, özgüveninizi geliştirmek için ne tür ne tür yaklaşımlar ortaya koymanız gerekiyor?
Hayatınızın dizginlerini kendi elinize almak ve amacınız doğrultusunda hızlı adım atmak için gereken motivasyonu ve geniş bakış açısını nasıl kazanabilirsiniz?
Rehberlik ve danışmanlık hizmetimiz, amaçlarınızı ve önceliklerinizi belirlemede size yardımcı olan, sizi teşvik eden, odaklanmanızı sağlayan, potansiyelinizi kullanmanıza yardımcı olma gayesine yöneliktir.
Değerlerinizi tespit etmek, rehberlik ve danışmanlığın temelidir. Biz sizin başarılı olmanızı isteriz. Ama bunu hayata geçirip başaracak olan sizsiniz.
Danışmanlık, enerjinizi daha etkili biçimde kullanmanız konusunda size yol gösterir. Gerçek şu ki, istediğiniz şey sizin tarafınızdan gerçekleştirilmeyi bekliyor. Onu yakalamak için enerjinizin odaklanması gerekiyor.
Bireysel danışmanlık, halen var olan sorunlarınızı ÇÖZMENİZ, içsel çelişkilerinizin oluşturduğu stresten kurtulmanız, geçmişin hatalarını tekrarlamamanız için size bakış açısı kazandırır ve gelecekteki başarılarınıza odaklanmanızı sağlar.

Bir cevap yazın