Doğal Afetler

Hastalık, kaza gibi doğal afetler, dünya hayatının geçiciliğinin göstergelerindendir.
Sözgelimi dünya her daim gök taşlarının tehdidi altındadır. Dinozor neslinin bir meteor çarpması sonucu yok olduğu ile ilgili yaklaşımlar vardır. Magmalar, patlamalara sebep olabilir. Dünyamız aslında pamuk ipliğine bağlıdır. Çok hassas dengeler ile varlığını sürdürmektedir. Cüsseli dağlar volkanik patlama ile yerle bir olur.
Dünyamız her an büyük tehlikeler ile karşı karşıyadır. İnsan, Rabb’i karşısındaki yerini iyi fark etmeli, fani hedefleri, baki hedefe uygun olarak dizayn etmelidir. Aksi halde ertelemeler, her an bir felaket ile ebedi hayatı kaybetmeye sebep olabilir.
Depremler ile hayat ve yapılar sona erer. Dünya üzerinde yaklaşık 2 dakikada bir deprem olmaktadır. Bunların bazıları insanlar tarafından fark edilebilir. Hiçbir teknoloji bu büyük afetleri durduramaz. Okyanustaki depremler tsunami ile 30 m. dalga halinde kıyı şeritlerini mahveder.
Tayfun ve kasırga diğer doğal afetlerdendir. Şiddetli fırtına nice yat ve katları çöp yığını haline çevirir.
Sel baskınları da nicelerinin servetini alıp götürürü. Tarih boyunca olduğu gibi günümüz ve gelecekte de bu devam edecek. Ölümü hatırlatan bu ibretli felaketlerden ders almak gerekir.

Bir cevap yazın