Güvenlik Görevlileri

Günümüzde birçok kurumun karşılayan yüzü güvenlik görevlileridir. Bir banka veya resmi kuruma gittiğinizde ilk gördüğünüz ve bir şeyler sorduğunuz kişiler haline gelmişlerdir.

7 Şubat akşamı PDM olarak merhum Ragıb Akdeniz’in taziyesine giderken metroda güzergah teyidi yaparken konuştuğum güvenlik görevlisinin anlattıklarıyla uyandım.

Özlük hakları, firma değişimleri, arkadaşlar olarak işten çıkarılma endişesi ile birlikte hareket edememe konuları beni düşündürmüştü.

PDM yönetiminden güvenlik amiri ve mali müşavir ile güvenlikçilerin durumunu konuştuğumda kötü niyetli uygulamalar ile bazı mağduriyetlerin yaşanabildiği teyit edilmiş oldu.

Özveri ile çalışan, kurumların dışa açılan penceresi ve karşılayan yüzü olarak gelişen meslek Güvenlik Görevliliği ile ilgili mevzuat netleşmeli ve hakkaniyet ölçüsünde mağduriyetler giderilmelidir. Çalışanın emeği üzerindeki adaletsizlik kurumsal yapıyı da bir şekilde etkileyecektir. İstihdam kapıları aralanırken, sadece bazı yapı ve firmaların kazanmasından ziyade, herkesin gönül hoşnutluğuyla hizmet üretebileceği bir sistem kurulmalıdır.

Bir cevap yazın