İNSANIN ANLAŞILMASININ ZORLUĞU

İnsan anlaşılması ve çözümlenmesi en zor varlıktır. İnsan beyni ve rüya ile ilgili çalışmalar incelendiğinde bunun ne ifade ettiği daha rahat anlaşılabilir. Bazen bir söz veya düşünce, uykuları kaçırabilir. Çok defa buna sebep olduğu düşünülen kişi veya durumun farkına bile varılmaz. Bazen kişi; kimin, neye, niçin, nasıl kırılabileceğini fark edemeyebilir.
Elhamdülillah, her şeyimiz güvenebileceğimiz Bir tek Rabbimiz var. Sakın hiç bir şeyi dert etmeyin! “Eslim festerih”, teslim olabilen için her şey yolunda gider. İnsanın yolunda gitmiyor gibi zannettiği bazı durumlar bile, belki uzun vadeli hayatta onun hayrınadır. Kimin ne ile sınanacağı bilinemez. Fani hayatı, baki hayat sermayesi haline getirebilmek çok da kolay olmayabilir.
Mutlu olmak isteyen, özüne dönebilmeli ve muhataplarına mutluluk bahşetmeye çalışmalıdır. Gözlerimiz, beynimiz ve kalbimizdeki ışığı fark edebilsek gerçek aydınlatmanın ne demek olduğunu anlayabiliriz.
İnsanı sadece bedenden ibaret sananlar, insanlığa en büyük zararı veriyorlar. Ruhundan mahrum bırakılan insan gerçekleri anlayamayacağı için, alkolizm, eğlence ve uyuşturucu devreye girebilmektedir.

Bir cevap yazın