İNSANLARIN DÜNYASINDA SEYAHAT


«İnsan bu su misali akar, Bazıları bu akışa uzaktan bakar.
Fakat ateş düştüğü yeri yakar. Emin, konuya başka açıdan bakar.»
İnsan konusu, İslam’da Eğitim çalışmalarımdan sonra odak noktama yerleşti. Özelleşelim derken insan davranışına odaklandık. Tipleri de dikkate alan doktora çalışması sonrası, rehberlik ve danışmanlık esnasındaki derinlemesine görüşmeleri «insanların dünyasında seyahat etmek» diye isimlendirmeye başladım ve bu konu beni içine çekmeye başladı.
Her insan ayrı bir âlem ve keşfedilmeyi beklemektedir. Bazıları kara kutu gibi bilgi, tecrübe ve duyguyu götürür beraberinde. İnsanlar ile çocukluktan itibaren yapılan derin dinleme ve paylaşım farklı keşif ve çözümlemelerin yolunu açabilmektedir.
Kalp, vicdan ve gönül dediğimiz yapı, her insanın karakutusudur. Hissedilip söylenmeyen, farkedilip konuşulamayan veya yanlış kişiye verilen sırrın, acı tecrübesiyle kendini kapatan nice kişiler olabilir.
Doğru kişi ile profesyonel olarak yapılabilecek paylaşımlar, kişinin algı ve değer dünyasının şekillenip, gereğinde onarılmasında yeni fırsatlar oluşturabilmektedir.
İnsanî ve sosyal gelişim çalışmalarımızın kariyer planlama ve danışmanlık tarzı yaptığımız çalışmalar, insanın dünyasında seyahat çalışmasıyla ciddi ve değerli sonuçlar almamızı sağlamaktadır.
Gönül iletişim ve paylaşım yollarımızın açık olduğu, daha güzel günlere erişebilmemiz ümidiyle saygılar sunuyorum.

Bir cevap yazın