Site Rengi

Dr. Hüseyin Emin SERT, İnsani ve Sosyal Gelişim Uzmanı, İNSGEM Resmi Web Sitesi

MEZUNİYET PROGRAMLARI

  • 27 Temmuz 2014

İnsanlar, uzun süre beraber yaşadıkları kişiler ile bir ünsiyet kurarlar. Ömrün belli dönemini paylaşan insanlar, hayatın akışı içinde farklı mekanlara dağılırlar. Bunların belli zamanlarda bir araya gelerek düzenledikleri mezuniyet günleri güzel ve önemli tazelenme zamanları olabilir.
Vefa, çok önemli fakat kaybetmeye başladığımız değerlerdendir. Kişilerin arkadaşlarına vefa, kaldıkları yere vefa, ders aldıkları hocalarına vefa şeklinde liste uzayabilir.
Bir de belli bir dönem yaşanan yerleri biz nerdeyse memleketler arasında sayarız. İnsan, hücre yenilenmesiyle organ bazında +- 6 ayda tazelenmesi söz konusudur. Bir yerin suyunu içip havasını teneffüs etmek o yer ile ciddi bir bağın oluşmasına da vesiledir.
İnsanlar bir araya geldiklerinde tazelenir, eski günleri yâd ederek gençleşir, hasret giderir. Geçen zaman içinde olumlu olumsuz durumlar zikredilir. Beraber üzülüp beraber sevinme zeminleri oluşur. Bir araya gelmek kaynaşmaya ve yeni işbirlikleri ve bağlantıların kurulmasına da vesile olabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Yorum Yazın