Eğitim Danışmanlığı

Dershaneler, Özel ve Kamu Okulları, Sendikalar, Yurtlar, Halk Eğitim Merkezleri, Diyanet Eğitim Merkezleri, Sürekli Eğitim Merkezleri, gibi kuruluşların verimliliğine katkı sağlamak üzere ortak projeler gerçekleştirilebilir. Disiplinler arası çalışmalar ve farklı yaklaşımların sahaya taşınması insan’i ve sosyal gelişime hizmet edecektir.

Anlayış ve verimlilik, bilgiçliğin kibriyle değil, alçak gönüllülük ve karşılıklı anlayış ile doğar. Makanlar oranın verimliliğine hizmet etmekle kalıcı ve devamlı olur. Üretimsiz gelişim mümkün değildir.

İnsanın mutlu olmasının temelde iki yolu vardır: Birincisi isteklerini azaltmak, ikincisi imkânlarını artırmaktır. Siz hangisini seçiyorsunuz. İmkânlarınızı artırmayı seçiyorsanız iş kolay!
Unutmayın hiç bir öğrenci bilinçli olarak başarısızlığa kodlanmaz.
Peki neden öğrencilerin bir bölümü daha yolun başında çalışmayı bırakırken, diğer bir bölümü yolun yarısında pes ediyor? Ya da bir bölümü motivasyonunu hiç azaltmadan sene sonuna kadar aynı mükemmellikte çalışabiliyor. Genellikle destek gören ve yönünü doğru belirleyen öğrencilerin sene sonuna kadar mükemmel çalıştıklarını görmekteyiz.
Eğitim danışmanlığı; öğrencinin başarı yolunda karşılaşabileceği engelleri önceden görüp ona göre gardını almasını, ve yönünü doğru bir şekilde belirlemesini sağlayan bir programdır.
Sınav sistemi, sınav kaygısını yenmek, negatif düşüncelerden uzak durmak+çözüm odaklı düşünmek.
Verimli ders çalışma yöntemleri.
Öğrencinin öğrenme sistemi+Motivasyon.
Alan ve meslek seçimi.
Etkin hafıza teknikleri eğitimi.
Zaman yönetimi-programlı ders çalışma takibi.
gibi hizmetler verilir

Bir cevap yazın