Örnek OKUMA Projesi

Hayırlı bir iş yapmak istiyorsanız; haydi kitap bağışına..
Organize eden: Şefkat Yağmuru İnsani Yardım Derneği

 

Boyabat’da 42 yerleşim noktasına, her biri 200 adet kitap barındıran kitap stantları koymaya başladık. Amacımız: sorumluluk anlayışımız gereği; toplumda okuyan insan sayısının artışına katkıda bulunmak olarak açıklanabilir. Çünkü okuyan insan düşünür ve dolayısıyla üretken olur! Üretken insan da topluma faydalı ve kaliteli olur!

Boyabat’ta Resmi dairelerin giriş noktalarına ve halkın yoğun olarak kullandıkları lokanta, berber, market gibi benzeri yerlere Kitap stantları koymaya başladık. AL GÖTÜR; OKU GETİR! prensibi ile işleyen kitap stantlarından alınan kitaplar okunuyor ve geri getiriliyor. Fakat elimizdeki kitap sayısı yok denecek kadar az! Halkın ve özellikle de çocukların talebine cevap veremiyoruz!

Defalarca yazı yazmamıza rağmen Kültür Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı bile sadece 20’şer adet kitap göndermekle yetindiler! Yayınevleri genelde bandrollü çalıştıkları ve ekonomik olarak zorda kaldıklarını belirterek haklı olarak yeteri derecede kitap yardımı yapamıyorlar. Bu yüzden acil olarak kitaplara ihtiyaç duymaktayız!.. !

Not:Göndereceğiniz kitap bağışlarının kargo ücretinin tarafınızdan ödenmiş olması gerekmektedir. Bu konuda SÜRAT KARGO % 65 indirim uygulamaktadır. Örneğin 5 kg. lık kitap kolisini, KDV dahil, 4.43 YTL ye adresimize kadar ulaştırmaktadır. Bunun için kargo şubesine müşteri numaramızı veriniz. Müşteri no:1004103916
Göndereceğiniz Kitaplar; Hikaye, şiir, roman kişisel gelişim, genel kültür gibi kitaplardan oluşmalıdır. Ansiklopedi ve önceki yıllara ait ders kitaplarının gönderilmemesi rica olunur!

Gönderi adresi:
ŞEFKAT YAĞMURU İNSANİ YARDIM DERNEĞİ
Kumluk Mah. Çorak Sok.. No:15 BOYABAT
Tel: 0368 3154717 İrtibat tel: 0 532 6260620
e-posta: sefkatyagmuru@hotmail.com

Bir cevap yazın