ÖZRÜ SUÇLULAR DİLER

Türkiye’yi abluka altına almaya dönük faaliyetlerin bir parçası olan ve kendilerine aydın sıfatını takan bazılarının “Ermenilerden özür diliyorum” kampanyası ile ilgili olarak Ocağımızın görüşleri aşağıdadır. Kamuoyuna saygıyla sunulur.
Aydınlar Ocağı belge ve arşivlere dayanmayan sözde soykırımı iddialarını, tarihi değiştirme ve çarpıtma teşebbüsü olarak görmektedir. Maksatlı özür kampanyasını şiddetle ve nefretle reddeder ve kınar.
Ermeni sorunu, Ermeni vatandaşların dün Osmanlı ve bugün de Cumhuriyet Türkiyesi ile olan bir sorunu değil; işbirlikçi Ermeni terör örgütleri ile ilgilidir. Ermeni sorunu, Ermenilerin değil; onları tarih boyunca kullananların sorunu olmuştur.
Türk tarihinde utanılacak bir sayfa yoktur ki; kimseden özür dilenebilsin. Sahte imzalarla dolu “Özür diliyorum” kampanyası ile ortaya çıkan karanlık kişilerin bu çirkin ve küstah tavrı, düşünce hürriyeti kapsamında olamaz. Bu bir ihanet özgürlüğü talebidir. Hiçbir ciddi devlet ve o devletin başı bunu hoş göremez ve ifade özgürlüğünün tezahürü olarak düşünemez. Yanlış ve zamansız ziyaretlerle de uğraşamaz.
Bu çirkin kampanya Devletimize yönelmiş psikolojik savaşın bir parçasıdır. Kampanyayı yürütenler, her milli davada ülkeyi arkadan vurmaya hazır olan işbirlikçilerdir.

1915 öncesi ve sonrasında Türk’e yönelen soykırımlarda öldürülen binlerce korumasız, masum vatandaşımızı, devlet görevlilerimizi rahmet ve saygıyla anıyoruz.
AYDINLAR OCAĞI GENEL MERKEZİ

 

Bir cevap yazın