PERŞEMBELİLİK BİLİNCİ

Memlekete Vefa ve Toplumsal Gelişim
Perşembe ilçesi, jeopolitik konumu itibariyle Ordu’nun en avantajlı ilçelerinden biridir. Bu ihtiyacı görüp değerlendirmeyi arzu eden, kişi, kurum, dernek, vakıf, şirket gibi temsiller, Perşembe Dayanışma Meclisi PDM olarak bir araya geldiler.
Tanışma, kaynaşma, ortak hedef ve stratejik adımlarla Perşembelilik bilincinin oluşması için çalışan memleket sevdalıları bir şeyler yapma gayretindeler. Perşembe’nin Ordu’nun 3. büyük ilçesi olduğunu biliyor muydunuz? diye soran gazeteci arkadaşıma ben bile mahcup oldum.
Memleket, kişinin kâinat içindeki aidiyet ve irtibat noktasını belirler. Doğduğumuz ve doyduğumuz yer farklı da olsa, nüfus kütük kaydımız, asıl memleketi gösterir. Vatan-ı asli, vatan-ı ikamet ile bozulmaz. Kendini bir şekilde Perşembeli hissedenlerin birlikteliği; ilçemizin güzelliği, kalkınması ve kaynaşmasına da vesile olacaktır.
Vefa duygusu, memlekete vefayı da gerektirir. Bir yakınımızın iyi veya kötü gününde, ya fiilen Perşembe’ye gider veya bir şekilde kendimizi orada hissetmeye çalışırız. Gidemediğimiz için üzülür, telefon ve farklı iletişim kanallarıyla irtibata geçeriz.
Perşembe; eğitim, turizm, sanayi, tarım, balıkçılık, sağlık gibi alanlarda avantajlı durumdadır. Ancak bu avantaj iyi görülüp değerlendirilmeli, gerekli yatırım ve bilinçlenmenin yolları açılmalıdır. Şu veya bu sebeple muhtemel yatırım ve gelişimlere katkı sağlama yerine, sessiz kalanlar, engellemeye çalışanlar veya engelleyenler, bunun hesabını veremezler.
PERŞEMBE DAYANIŞMA MECLİSİ – PDM her kişi, kurum, kuruluş, dernek, görüş ve yaklaşıma açıktır. Önemli olan ilçemizin daha güzelleşmesi, orda yaşayanlarımızın ve bizlerin oraya vardığındaki huzurudur. Bu bilinç ve düşüncelerle, hepinizi saygı ile selamlıyor PERŞEMBE DAYANIŞMA MECLİSİ – PDM’nin hayırlara vesile olmasını diliyoruz.

Bir cevap yazın