Suların Durulması

Bazı zamanlar sel, fırtına ile sular bulanır, her şey birbirine karışır. Böyle zamanlarda ciddi karar vermek ve adım atmak mümkün olmaz. Ama riski seven tipler, bu tür zamanları iyi değerlendirebilir ise gemiyi limana ulaştırmaya muvaffak olurlar.
Aslında suların durulması herkesin menfaatinedir. Bilhassa o atmosferin insanı, ancak sağlıklı bir zeminde üretim yapabilir. Aksi halde bazıları bulanık suda sizin balıklarınızı avlarlar. Veya maalesef deprem veya bazı felaket zamanlarında olduğu gibi bazıları böyle durumları kötüye kullanarak yağmacılığa başlarlar.
Türkiye dünyadaki gelişmelerin yanı sıra çok ciddi bir dönemi yaşıyor. İçteki durulma sağlıklı yürür ise Türkiye’nin dünyaya ışık saçabilecek duruma gelmesi söz konusudur. Ama bazıları bu gidişi durdurabilmek için elinden geleni yapacaktır. Buradaki tavır bütün vatandaşlarca çok önemlidir. Artık oyuna gelme dönemi son bulmalıdır. Kendi öz değerlerimizi yaşamalı ve yaşatmanın yollarını bularak insanlığa huzur kapılarını aralamalıyız.
Anayasa değişikliği aslında herkesin istediği bir ihtiyaç olmasına rağmen, uzlaşı kültürünü çalıştıramadığımız için kısır döngülerde kaybolma tehlikesini yaşamaktayız. Unutmayalım suların durulması hepimiz için varlıklarımızı değerlendirme fırsatı olacaktır. Küçük hesaplarda boğulmalara son verme zamanı gelmiştir. Bu fırsatı kaçıracak olursak hepimiz tarih önünde sorumlu olacağız.

Bir cevap yazın