Teröre ve el-Kaide’ye Dikkat

Terör olayları sadece olduğu yerdekilere zarar vermekle kalmıyor. Olaydan çok daha geniş bir kitle etkileniyor.
Her hadise çok boyutlu olarak incelenmeli ve sonuçları, kişilik haklarına zarar vermeden, fikir bazında paylaşılmalıdır.
Olayların sonucundan kimlerin nasıl etkileneceği çok önemlidirr. Çünkü bazı olaylar çok profesyonel olarak planlanmakta, dünya siyasetine bile yön verebilmektedir. Her türlü eylem ve teröre karşı çok dikkatli olunmalıdır.
Muhtemel bilgi ve belgeler ilgililere ulaştırılmalıdır. Bu bilgiler de ilgililerce ciddiyetle incelenmelidir.
Terör örgütlerinin arka planında kimlerin olduğu deşifre edilmelidir. Örgütlerin lanse edilen kimliği ile hakiki kimliği, sosyal bilinci şekillendirmek için iyi irdelenmelidir. Dünya üzerinde oynanan oyunların ipliğini pazara çıkaracak bir yapıya ihtiyaç vardır.
El-Kaide diye ne olduğu belirsiz, İslam gibi aziz, insanlığın kurtuluşu için gönderilen dini, terör gibi bir baş belası ile beraber zikredilmesine sebep olan örgütün son teşebbüsünün önlenmesi bazı şeylerin netleşmesine hizmet edecek gibi görünmektedir. Nitekim yakalanan el-Kaide örgütü üyelerinin evlerina yapılan baskınlarda, içki ve uyşturucunun bulunması, bu endişe ve kaygıyı doğrulamıştır. İslam ile asla yanyana bulunamayacak şeyler, satılmış insanlarca sadece şeklî muhtemel benzerlik ile zihinleri bulundırmaktadır.

Bir cevap yazın