Site Rengi

Dr. Hüseyin Emin SERT, İnsani ve Sosyal Gelişim Uzmanı, İNSGEM Resmi Web Sitesi

Vali Recep YAZICIOĞLU ve Turan ufuklu YALÇIN adam

  • 22 Temmuz 2013
Tokat’tan Turan ufuklu Yalçın bir adam vefa duygusunun gereği Vali’yi kaleme almış. Birkaç cümle talebi şöyle döküldü klavyemden; «Recep Yazıcıoğlu, ilk adını Tokat’tan geçerken «vali» olarak duydum. Kartal yuvası konak onun ufkunu ve bakışlarındaki asaleti gösteriyordu.
Daha sonra Erzincan, Kemaliye, Köprü ve raftingle gündeme gelen, vardığı yere farklı bir renk katan kimliği vardı. Vatandaşın derdiyle dertlendiği, üzerinde bir dostun ezanına şahit olduğum «köprü»yle çok daha iyi anlaşılıyordu.
Denizli’ye vardı ama mekan dardı. Kanunlar bazen onun hedef ve ufkuna yetişemiyordu. Klasik, oturduğu koltuğa bağlanan, halktan uzak olan kimlik ona uymuyordu. O koltuğuna güç verip “vali” kimliğine mana kazandıran bir değerli insandı.

Büyük hedefler onu rahat bırakmıyordu. İstanbul Kongre Vadisinde siyasete «besmele» deme noktasında yakından görme ve dinleme fırsatım oldu. Salon doldu. Ancak medya patronlarına ve baronlara vaatleri olmadığından ekran ışıklarından ziyade gönül aydınlığıyla çıkmıştı yola. Ama müsaade edilmedi verdirdiler mola. Onun hedef ve ufukları bazılarının ufku ola. Rahmet ve minnetle vefa borcu ödene… Zira cemiyet adamı kimliği en iyi merhum valimizde şekillenmişti. Dr. Hüseyin Emin SERT www.insgem.com
Not: Turan YALÇIN’ın Hizmetkâr Lider Recep Yazıcıoğlu kitabı ikinci baskısı için yazılmıştır.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Yorum Yazın