Site Rengi

Dr. Hüseyin Emin SERT, İnsani ve Sosyal Gelişim Uzmanı, İNSGEM Resmi Web Sitesi

Hedefimiz, Ufkumuz ve Gayemiz (Vizyon)

İnsanî ve Sosyal Gelişim Merkezi, İnSGeM; hayatın akışı içinde bunalan insanlığa soluk aldırabilecek bir çalışma sahasıdır. Kültürel kodları ve manevi değerleri dikkate alıp, pratik ve akademik tecrübeden beslenmektedir.

Sosyal Psikoloji, Psikoloji, Din Psikolojisi, Sosyoloji, Antropoloji, Eğitim, Sosyal Hizmet, Din Psikolojisi, Din Sosyolojisi, Kişisel Gelişim gibi alanların yerli ve millî olma seviyesi tartışmaya açıktır. Bu noktada İnsanî ve Sosyal Gelişim disiplinler arası, bir ilmi disiplin ve ilim dalı olma hedefindedir.

Bu noktada
“İnsanî ve Sosyal Gelişim Merkezi” patent ve marka tescili yapılmıştır.

Markalaşma sürecindeki yol haritamız:
İnsanî ve Sosyal Gelişim Seminerleri
İnsanî ve Sosyal Gelişim Konferansları
İnsanî ve Sosyal Gelişim Dersi
Maltepe Üniversitesi, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, Psikoloji Bölümü altında, İTB 201 01 koduyla 2018-2019 Eğitim Öğretim yılında bütün üniversite lisans öğrencilerine yönelik Seçmeli Ders olarak verilmektedir.
İnsanî ve Sosyal Gelişim TV Programları davet ve iletişime göre devam etmektedir.
İnsanî ve Sosyal Gelişim Dersleri (ilk, orta, lise, lisans, yüksek lisans ve doktora seviyesindede olabilir.)
İnsanî ve Sosyal Gelişim Anabilim Dalı İnsanî ve Sosyal Gelişim Enstitüsü, hedeflerimiz arasındadır.
Bu hususta YÖK’e sunulan dosya sonrası açılan “İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi” ve benzeri fakülteler heyecan uyandırmıştır.
İnsan ve fıtrat merkezli yaklaşımla, 35 yıllık eğitim, maddî ve manevî birikimi akademisyen gözüyle insanlarımızla paylaşmak ve aksiyona geçirmek,
İlgi ve bilgi sermayesini; “tohumun toprakla buluşması” anlayışıyla, insanî, ailevî, kurumsal, toplumsal ve küresel gelişim adına, Kamu Kurumları, İş Dünyası, Sivil Toplum Kuruluşları, Gönüllü Kişi ve Kurum işbirliğiyle hayata geçirmek,
İhtiyaç merkezli yaklaşımla, insan tabiatına uygun
verimlilik, rehberlik, danışmanlık ve gelişim yolları aramak,
Evrensel doğruları göz önünde bulundurarak, İnsan Kitabı, Kâinat Kitabı ve İlahî Kitabı, ferdî ve sosyal gelişim açısından okumak, değerlendirmek ve hayata geçirmektir.

İnsanî ve sosyal gelişim, derin ve detaylı bir alan çalışmasıdır. Akademik, yerli ve milli bir ilmi disiplin olma hedefiyle yol almaktadır.