Prensip Merkezli Yaklaşım

“Bilgi ve tecrübeyle doğruluğu onaylanmış şeyler, prensip olarak yaşanabilir.”

“Fikri, zikri, sözü ve davranışları uyumsuz olan insandan hayır gelmez.”

Prensip Merkezli Yaklaşım; doğruluğu  onaylanmış bazı prensipleri hayata taşımakla ilgilenir. İyilik ve güzellikleri yaygınlaştırmak, verimlilik için kaçınılmazdır. Tecrübe edilmiş, doğruluğu onaylanmış prensipleri yaygınlaştırma gayreti gösterilirse, bilinen şeyleri yeniden keşfetmek için tekrar enerji harcamak gerekmez. Bu noktada nesiller arası iletişim önem arz eder. Tecrübe aktarımıyla, insanî ve sosyal gelişimi güçlendirmek adına, ortak paylaşım zeminleri oluşturulmalıdır. Bunun için yapılabilecek her çalışma değerlidir. Gerekirse sayfa sahibi ile direk iletişim kurulabilir.

Sözgelimi, “Tanışmadan konuşma olmaz”, sağlıklı iletişimin önemli prensiplerindendir.

“Söz ve Davranış Uyumu Prensibi” fert ve toplum olarak en ciddi ihtiyaçlarımızdan birisidir.

Arabaların ön paneli üzerine, ani durumlarda kayabilecek şeyleri koymamak gerekir. Çünkü virajlarda veya ani frenlerde kayacağı için şoförün dikkatini dağıtır ve kazaya sebebiyet verebilir. Böyle nice kazalar meydana gelmiştir.

Bazı Güzel Sözler: “Toplum karşısında seviyesiz insanlarla tartışmayınız. Çünkü sizi izleyenler hanginizin seviyesiz olduğunu fark edemezler” “Bin yıllık yalanı, bir dakikalık fikir öldürür.”

Bir yanıt yazın