Aile Danışmanlığı

Aile Danışmanlığı, tarafların profesyonel yardım almakta zorlandığı bir sahadır.

Zira toplumsal kodlar bu noktada önemlidir. “Kol kırılır yen içinde kalır.” Kim ne der, bazı şeylerle yüzleşmek mi gerekir? gibi gerekçeler danışmanlık hizmeti almayı geciktirebilir.

Ancak bazen aile içinde gerginlik anları oluşabilir. Bu süreci iyi yönetebilmek gerekir. Çok defa ciddi bir problem olmaksızın bazı basit olaylar bardağı taşırabilir. Bu süreç iyiden yana değiştirilmeye çalışılmalıdır. Böylesi bazı durumlarda profesyonel destek ve rehberliğe ihtiyaç duyulabilir. Bu noktada iletişime geçilebilir.

Aşk ve Evliliğe Giden Yol

Son zamanlarda bazı kavramlarımızın içi boşalmış gibi görünüyor. Aşk ile cinsellik bir birine karışmış, gençler fırtınalı dönemler atlatıyorlar veya hayat ile dalga geçmeye çalışıyorlar. Gerçek aşkda cinsellik yoktur. Gerçek aşk insana hayatı ve sevgiyi öğreten fırtınalı bir dönemdir. Çoğu gençler bu duygular içinde neye uğradıklarını şaşırıp kalırlar. Ama bu süreç iyi yönetilebilirse güzel açılımlara ulaşmak mümkün olabilir. Aksi halde bazı stres ve sıkıntılar yaşanabilir. Rehberlik ve danışmanlık servisimiz bu düşünceler ile hizmet vermektedir.

Bir cevap yazın