#AilebAğlArı #EşOlaBilmEk

Her bağ zaman içinde bakım gerektirir. Aile bağları; kişi, çocuklar ve toplum için hayatî önem taşır. Bazı eşler, hafif kırgınlıkları zamanında düzeltmezler. Bu durum aile huzurunu, derinden etkiler. Zira sevgi ile nefret arasında, zar gibi ince bir çizgi vardır. En yakınımızdaki kişiye en güçlü nefreti duyabiliriz. İlgisiz kişilere bu tarz yoğun duygular yöneltilmez. Eşya zıddıyla bilinir ve anlaşılır.
Evlilik, aile, sevgi de; her şey gibi, ilgi ve bakım ister. Bazı eşler, zamanla birbirini ihmal etmeye başlar. Her şey karşılıklıdır, özveriyle çözüm odaklı olmak gerekiyor. Hayatı paylaşmak ve ortak zaman geçirmek, aile saadeti için önemli ve gereklidir. Aksi halde aynı evde iki yabancı haline gelinebilir. Hayat ve dünya, kişilere dar olabilir.
Normal iletişim ve etkileşimlerde; kim karşıya ne gönderirse, geri döner. Seven sevilir, yeren yerilir, veren verilir. Normal iletişimin bozulduğu durumlarda, olumlu tavırlar bile tersine anlaşılır. Rüzgârdan kapı çarpsa yanlış anlaşılır.
Aile bireyleri arasındaki ilişkilerdeki soğukluğu onaracak tedbirler alınmalıdır. Boşanmaya giden yollar; inatlaşma, ilgisizlik ve sevgisizlikle döşenmiştir. #AileviGelişim #İletişimdeAynaEtkisi #İnSGeM

Bir yanıt yazın