AYDINLIK GÜNLERE

HAYATIN AKIŞI Köşe Yazılarımız, HABER KITA sayesinde okuyucularımızla tekrar buluşuyor.

Karanlık ve belirsizliğin artması, aydınlığın habercisidir. Gündemi meşgul eden birçok konu, netlik kazandığında birçok şey yerli yerine oturacak, istikamet netleşecektir. Her kişi, kurum ve yapı, adıyla müsemma olup gerekli adımları atabilirse mesele çözülecektir.

Sosyal alan ve yapılarda nimet zamanı açığa çıkan nifak unsurunu iyi anlayamayan süreci değerlendirmekte zorlanır. Cemaat gibi geniş kitleleri rahatsız edecek ifadelerden uzak durmalıdır. Hata yapan % 1’lik bir kesimle mücadele ederken % 99’u rencide edecek üsluptan sakınmalıdır. Gençlik enerjisini dünyanın dört bir bucağında hizmet aşkıyla ürüne çevirenlerin, dersler verenlerin, Türkçe öğretenlerin emeği teslim edilmelidir.

Her büyüyen yapının kontrolden çıkma noktaları olabilir. Mazlumluk ile zalimlik ayırt edilmelidir. Bu kartopuna benzetilebilir. Çok masumane harekete geçen kartopu çığ haline geldiğinde, nereye nasıl etki edeceğini kestirmek zordur.

17 Aralık 2013’ten bu yana şu an gelinen noktada, bölgesinde güç haline gelen Türkiye’nin ekonomisi, faiz ve döviz tehdidiyle karşı karşıyadır. Orta doğuda yakılan ateş, nasıl Türkiye’ye bulaştırılabilirin hesabını yapanların ekmeğine yağ sürmemelidir.

Hiçbir gerginlik, karşı kitleyi tamamen yok etme hedefiyle tam başarıya ulaşamaz. Evet, sağlam irade gereklidir. Bunun karşısında kimin neye alet olduğunu iyi görmesi gerekir. Ancak sağlam irade ortaya koyacağım derken, rencide olan geniş kitleyi de iyi görmeli ve değerlendirmelidir.

Aydınlık günlere hep beraber erişebilme temennisiyle.

http://www.haberkita.com/aydinlik-gunlere_200836.html de yayınlanmıştır.

 

 

Bir yanıt yazın