#BilgininHayataTaşınması #YangınVeTedbir

Eğitimci ve akademisyenin işi; düşünmek, araştırmak, geliştirmek ve fikir üretmektir. Düşmeden önce düşünmek, olay ve problem olmadan öngörüde bulunmak, akademik bilgi üretiminin bir parçasıdır.
Yangın, sel, deprem vs. gibi afetler öncesi ciddi tedbirler alınmalıdır. Eskilerin, hazar ve sefer dedikleri bir strateji vardır. Normal zaman ile olağanüstü problem döneminde alınacak önlemler farklıdır.
2021 Ağustos yangınları, bazı şeyleri yeniden düşünmemizi gerektirmektedir. Ormandaki ağaç türü, su kaynakları, müdahale sistemleri, havadan söndürme araçları gibi konular önemlidir.
Bilginin hayata taşınması için gerekli köprüler kurulmadıkça, bilgi yük oluşturabilir. #BilgİyiÖnemsiYorum #HayAtaManaKatıYorum
Sağlık emanet, tedavi önemlidir. Her ne kadar son zamanlarda, her türlü gelişme ve teknik cihazlara rağmen, branşlar arasında dolaşıp, teşhis ve tedavi zor olsa da, sağlık ihmale gelmez.
#SağlığıÖnemSiYorum #SıhhatliHayat
İnsan unsuru, hayatın her noktasında önemlidir. Provokatif hadiseler öncesi ve sonrasında atılacak adımlar; merkezi yönetim, mahalli idare ve halk kitlelerini ilgilendirir.
#İnSGeM

Bir cevap yazın