Danışmanlık

Hayatta her insanın rehberlik ve danışmaya ihtiyacı vardır. Kültürümüzdeki istişare bu ihtiyaca cevap veren bir sistemdir. ancak istişare ehliyle yapılmalıdır. Hayatın her anı bir defa yaşanır. Bazı kişiler bu durumu yakın dostlar ile telafi edebilirler. Ancak bilhassa gençlik dönemi fırtınalar, aynı seviyedeki kişilerin aşamayacakları kadar şiddetli olabilir. Bu noktada profesyonel iletişim, rehberlik ve danışmanlığa ihtiyaç hissedilebilir. Belirsizlikler insanı rahatsız eder.

Rehberlik ve danışmanlık servisimiz, insanın karşılaştığı veya karşılaşabileceği problemlere farklı açılım ve bakış açılarını kişiye kazandırarak çözümlemeler yapar. Özel görüşmeler “İnsanî ve Sosyal Gelişim Fonu’na katkı sağlamayı gerektirebilir.

Biz Rehberlik ve Danışmanlığı Peyzaj Mühendisliği’ne benzetiriz. Sizin gerçeklerinizi, bilgi, tecrübe ve birikim ile sizinle, sizin memnun kalacağınız şekilde dizayn etmeye çalışırız.

Anlamlı bir gayesi ve ona ulaşmak için çabası olmaksızın hiçbir insan huzurlu ve mutlu yaşayamaz. Hayata mana katmak şuurlu yaşamanın asgari şartlarındandır.

Güven, rehberlik ve danışmanlığın temelini oluşturur. İnsanın İletişim Haritası dediğimiz şablonun oluşumu için detaylı görüşme gerekebilir. Sayfa sahibi ile, e-posta veya telefon ile iletişime geçilebilir. Sağlıklı altyapı olmadan verimli bir paylaşım, iletişim ve rehberlik mümkün olmayabilir.

“Kültürel, tarihi ve insanî değerlerin korunup gelişltirilmesi gerekir.”

 

Bir yanıt yazın