Sosyal Sorumluluk ve Etkili İletişim

Marifet iltifata tabidir, Müşterisiz meta zayidir” sözü gereğince geribildirim ve yorumlarınız bizler için çok değerlidir.İnsanî ve Sosyal Gelişim yaklaşımı sizlerin ilgisine layık olduğu için heyecanlıyım. Zaten bulunduğum meclislerde dile getirdiğim bu yaklaşıma ciddi ilgi duyulması, bu web sayfasını doğurmuştur. Aynı zamanda tarihi ve soyal sorumluluktan kurtulmanın bir vasıtasıdır.

İnsanî ve Sosyal Gelişim, kamu, eğitim ve iş dünyasını içine alan disiplinler arası bir sistem çalışmasıdır. Biz ulaşabildiklerimize farklı yaklaşım tarzlarından ve sistemden bahsetmekteyiz. Kamu ve hükümet gücünü kullananlar, insanî ve sosyal projeler ile ciddi açılım yapamayacak olurlarsa, tarih önünde hesabını vermek zorlaşacaktır.

Değişen dünya dengelerinde, layık olduğumuz yere erişme, ciddi projeksiyon ve açılımlar ile mümkün olacaktır.

Türkiye, dünya üzerinde layık olduğu değere ulaşmak istiyorsa içinde bulunduğumuz konjuktör çok iyi değerlendirilmelidir. Geçmişten alınan ders ve ibretle içinde bulunduğumuz zaman ve hal iyi anlaşılmalıdır. Durum, şartlar ve imkanlar iyi değerlendirilerek geleceğe dönük, ciddi, plan ve projeksiyonlar yapılmalıdır.

Web sayfamız ilginize ve harcadığınız vakte layık olmaya devam için, her fikri çok derinleşmese de paylaşma ihtiyacındadır. Çünkü fikirler, gümdeme alınıp tartışıldıkça güçlenip olgunlaşıyor.

Her başlığın altında yorum kısmı vardır. Siz de düşünce ve yaklaşımlarınızı paylaşırsanız etkili iletişimle verimlilik artar. Fikir, açılım ve düşüncelerimiz, bazen deneme, bazen haber, bazen makale olarak yansıtılmaktadır.

Siz yazarsanız biz yayınlarız veya direk yorum yazdığınızda zaten internetin sunduğu imkan ile herkes okur..
Eleştiri, teklif ve tavsiyeleriniz; insanî ve sosyal sorumluluğumuzun hafiflemesine hizmet edecektir.
Dostlar aynalar gibidir, bakarsınız, eksik ve kusurlarınızı görür ve düzeltirsiniz. Siz aynaya kusuru gösteriyor diye kızan birini görseniz ne dersiniz? İyi niyet çerçevesinde yapılcak değerlendirmeler; iyiliğin yaygınlaşması ve kötülüklerden uzaklaşılması hassasiyetine de hizmet edecektir.

Güncellemeleri sağ yandan ikinci menüdeki “Son Eklenenler” kısmından takip edebilirsiniz.

Şimdiden ilginiz, vaktiniz, katkınız ve üyeliğiniz için, Teşekkürler…

İnternet artık hayatımızın önemli bir parçası haline geldi. Bakın sizinle bizim yazıları da buluşturdu. Burada bizim dünyamızdan klavye ve internet yoluyla paylaşabildiklerimiz ile beraber olacaksınız…

Sizi tebrik ediyorum… Çokları gibi vakti ve interneti rastgele değil şuurlu olarak kullanıyorsunuz. Ancak ilgilendiğiniz konu veya yazıya yorum yazmanız bizler için çok önemlidir… Unutmayınız… Bizler sizlerle varız…

Kendimize çok defa güvenmediğimizden veya karşı tarafın bizim yazdıklarımızla ilgilenmeyeceğini düşündüğümüzden bu yanılsamaya kapılır ve yazmayız. Ancak insanî ve sosyal gelişim gibi çok kapsamlı bir açılım sizlerle anlam kazanacaktır. Şimdiden ilgi, yorum ve vaktiniz için teşekkürler…

 

 

 

Bir yanıt yazın