SOSYAL HAYAT BOŞLUK KABUL ETMEZ

            Sosyal hayat, fert bünyesi gibi işler. Her bir organ ve azanın bütünlük içinde bir yeri ve fonksiyonu vardır. Bunlardan herhangi birini ihmal etmek, başka sıkıntı ve problemlere sebep olur. Sosyal bünye, devlet millet kaynaşmaz, kurumların organik bağları zayıf olursa muhtemel saldırılarda ciddi yıkıma uğrar.

Türkiye Cumhuriyeti, devleti ve milleti ile bir bütündür, parçalanamaz. Bu topraklar için her ocak bir şehit veya gazi vermiştir. Bedeli ödenmeyen hiçbirşey sizin olmaz. Bayrağımız rengini şehitlerimizin kanından almıştır. Şehitlik en hafif ifadesiyle vatani ve dini bir değerdir. Dolayısıyla dine karşı bir tutum şehit veren bir kuruma veya onların evlatlarına yakışmaz. Aradaki bağlar sağlamlaştırılmalı ve muhtemel zaaf noktaları izale edilmelidir.

Devlet millet ve insanı için vardır. İnsanını evinde ve sokakta tedirgin eden, bir sistem  ve yönetim şekli güçlenmek yerine kalıcılığını engelleyici bir hale gelebilir. Belki özgürlükler bu noktada önem arz eder.

Kontrolden çıkan toplumsal hareketler tedavisi zor yaralar açabilir. Fert ve toplum hayatındaki bir anlık öfke bir çok şeyi mahvedebilir. Gerginlikler ancak gerginlik üretir. Hiçbir vatanperver, toplumuna bunu reva göremez.

Bir yanıt yazın