İNSANİ DEĞERLER ÖDÜLÜ

“İNSANİ DEĞERLER ÖDÜLÜ” YUSUF ZİYA ÖZCAN’A

İnsani Değerler Derneği, insanımızın mutluluğuna, toplumsal uzlaşmaya, barışa ve demokrasimizin güçlenmesine “insani değerler” misyonu ile katkı sağlamak amacıyla kurulmuş yepyeni bir sivil toplum kuruluşudur.

Derneğimiz, “insani değerler” in hayatımızın her safhasında etkin bir şekilde yaşanması için çeşitli projeler hazırlamış ve “Yol haritası” nı bir basın toplantısı ile kamuoyuna duyurmuştur. Bu projelerden biri de insani değerlere hassasiyet gösteren ve katkı sağlayan kurum ve kişilere verilecek olan “İNSANİ DEĞERLER ÖDÜLÜ” dür.

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Sayın Prof.Dr.Yusuf Ziya ÖZCAN‘ın, üniversitelerimizdeki her türlü ayırımcılığa ve özgürlükleri kısıtlayıcı uygulamalara karşı, cesur ve kararlı duruşuyla, insani değerlere verdiği önem ve hassasiyet her türlü takdirin üzerindedir. Bu sebeple, Genel Yönetim Kurulumuz yaptığı değerlendirmeler sonucunda insani değerler konusundaki yüksek duyarlılığı ve çok önemli katkıları dolayısıyla Sayın Yusuf Ziya ÖZCAN’a “İNSANİ DEĞERLER ÖDÜLÜ” vermeyi kararlaştırmıştır.

İNSANİ DEĞERLER ÖDÜLÜ uygun bir zaman ve ortamda Sayın ÖZCAN’a takdim edilecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.  Mehmet BOZDEMİR Genel Başkan

Bir yanıt yazın