Kamu Çarkları Arasına, Motor Yağı

Kamu kurumlarının verimli ve hedefe yönelik hizmet üretmeleri çok önemlidir. Son yaşanan hadiseler, bazı kurumların çok da sağlıklı, kurum kültürüne yönelik hizmet üretmediği, hatta farklı noktalara kaydıkları gibi bir izlenime sebep olmaktadır.
Kurumların entegrasyonu ve hedefe yönelik açılımlar yapabilmeleri için “Kamu Çarkları Arasına Motor Yağı” gibi verimliliğe yönelik bir ruh katmalıdır. Devlet bilinci oluşturulmalıdır. Bütün kurumları ve vatandaşları ile Türkiye bir bütündür. Bizi biz yapan değerleri, bir şekilde ön plana çıkarmak ve yaşatmak zorundayız. Aksi takdirde oyunlara gelme ve dümen suyunda boğulma gibi bir tehlike söz konusudur.
Türkiye, dünyanın gidişatı içinde kendisiyle yüzleşme gibi bir süreci de yaşıyora benziyor. Kuvvetler ayrılığı prensibi, birbirini yıpratmaya değil, bütünü görüp bünyeyi güçlendirmeye hizmet etmelidir.
Kendi öz değerlerimizden beslenen bir anlayış ve yaklaşımı tespit edip, şuur haline getirmemiz ve üst bilinç oluşturmamız gerekmektedir. Hepimiz aynı sınırları paylaşıyoruz. Aynı dünyada yaşıyoruz. Birlik ve beraberliği, “ortak noktada buluşma sanatı” haline getirerek yaşatmak zorundayız.

Bir yanıt yazın