MEDENİYET HAFTASI

 İstanbul Medeniyet Üniversitesi Rektörlüğü’nce, Kariyer Geliştirme Koordinatörlüğü ve SKS Daire Başkanlığı organizesindeki MEDENİYET HAFTASI’nın birincisi 26 – 28 EYLÜL 2017 tarihleri arasında yapıldı. Standlar, Sinebüs, Konserler ve ikramlara yer verilen etkinlik dönemin başlangıcında oryantasyon ve üniversiteli olma bilincine yönelikti. İlk gün daire başkanlıkları tanıtımlarını ve görev alanlarını dile getirdi. İkinci günün merkezinde Akademik açılış töreni vardı.

İBB Gençlik Merkezi ve Mehter Takımı, Ümraniye Belediyesi, Kadıköy Belediyesi’de programa katkı sağladılar.

3. gün TOPLULUK ve SEKTÖR TEMSİLCİLERİ BULUŞMASI’na yer verildi. İbniSina Sağlık Topluluğu Başkanı, ŞuleNur ESKİ’nin sunuculuğunda, 14:30 – 16:30 arasında Güney Kampüs Konferans salonunda iki oturum şeklinde 3 konuk 6 topluluk, Dr. H. Emin SERT’in Moderatörlüğünde sunumlarını yaptılar.
BİRİNCİ OTURUM (14:30-15:30 arasında 2 Konuk 3 Topluluk ile gerçekleşti. İlk söz ÖNSİAD Başkanı, Rasim ERDOĞMUŞ’a verildi. İkinci olarak Medeniyet Okçuluk Topluluğu Başkanı, Özkan Rahim YILDIRIR slayt eşliğinde sunumunu yaptı. British Fly Dil Okulu, Eğitim Koordinatörü ve Satış Danışmanı, Yeşim TURAN “İş Hayatında İngilizce” konusuyla devam etti. Çekiliş ile bir kişiye ücretsiz, üç kişiye % 60 indirimli dil kursu hediye edildi. Daha sonra söz, Siyaset Topluluğu Başkanı, Gürkan KARA’ya bırakıldı. IEEE Topluluğu Başkanı, Enes KIYMIK, Slayt eşliğinde topluluğunu anlattı.
İKİNCİ OTURUM, 15:30-16:30 arasında 1 Konuk 3 Topluluk ile devam etti. İHSİAD Başkanı, Nurullah ŞAHİN, İş dünyasının üniversitelerden beklentisini dile getirdi. Kariyer Topluluğu Başkanı, İsmail Enes ÜNALDI, topluluğunu vizyon ve misyonuyla takdim etti. Genç Yeşilay Topluluğu Başkanı, Aslıhan YESİR, slayt eşliğinde yaptıkları kamp vs. çalışmalarını anlattı. İlim ve Medeniyet Topluluğu Başkanı, Mehmet AYAYDIN, slayt ile gerçekleştirdiği sunumunda ilk topluluklardan biri olduğuna vurgu yaptı.

Bir cevap yazın