Sosyal Meclisler ve Kaynaşma

Bayram, düğün, nişan, cenaze gibi sosyal ortamları çok verimli değerlendirebilmek gerekir. Bu tür meclisleri paylaşma, kaynaşma, görüşme ve ortak konuları müzakere için bir fırsat bilmelidir. İnsanların ferdileştiği zamanlarda bu daha fazla ehemmiyet arz etmektedir.
Bilhassa memleketinden uzakta yaşayanlar için bu gibi meclisler, eski dostları görme, yeni nesil ile tanışma noktasında önemlidir. Ancak bizlerin tanışma hususunda çok başarılı olduğu söylenemez.
Karşılaştığım kişilere, kim ile müşerref oluyoruz, kimsiniz sorusunun cevabını, isim olarak çok defa alamıyorum. İnsanlar iletişimlerini üçüncü şahıslar üzerinden sağlamaya çalışıyorlar.
İsim, meslek, memleket bağlantısından sonra ortak tanıdıklar bir mana ifade eder. Kimlik kazanmak önemli bir seviyedir. Kişiliği besleyecek tanışma ve iletişimler için de bu tür meclisler önemlidir.
Hepinize bereketli sağlıklı iletişimler, meclisler ve sohbetler diliyorum. Zira sohbet meclisleri oluşmadan insani kalite net anlaşılmaz. Kişi söz ve sohbetiyle değer kazanır.

Bir yanıt yazın