Terör Hindistan’da

Hindistan, çok farklı bir ülke, kendi çapında bilhassa yazılım alanında önemli açılımları var. Birçok farklı kültürü bünyesinde barındırıyor. Ama küresel güç olma değerini kaybedenler, giderayak bazı problem noktaları oluşturmaya çalışıyorlar gibi… Çünkü batının çöküşüne karşılık, doğunun yükselişi var. Bu noktada Türkiye jeo-politik ve jeo-stratejik açıdan tam bir köprü durumunda ve dünyanın nirengi noktasında… Ancak bundan sanıyorum sadece bizler habersiziz. Çünkü bir Japonyalı bile Türkiyenin bu durumunu harita üzerinde görerekTürkiye’yi özellikle ziyaret etmeye gelebiliyor.
Hindistan’daki olayın Türkiye ile bazı anlaşma ve açılımlar sonrasına denk gelmesi dikkat çekici… Olaydan etkilenenlerin arasında turistlerin ve Türkiye vatandaşlarının da bulunması da ayrıca ele alınması gereken noktalardan…
Ama artık ciddi bir açılım ve değişim sürecine girilmiştir.
Bundan böyle herkes, kötülük ile iyiliklere ulaşılamayacağını kabullenmelidir. Bu tür olayların da perde arkası açıklanmalıdır. Dünyanın Ergenekoncularının ipliğinin pazara çıkması yakındır. Birleşmiş Milletler gerçek yardım ve açılım zeminlerini oluşturmalıdır.

Bir cevap yazın