Herkese Ulaşan Din Hizmeti

Diyanet İşleri Başkanı Prof.Dr. Ali Bardakoğlu Yaz Kursları açılış programında, Herkese Ulaşan Din Hizmeti sunmayı amaçladıklarını bildirdi. Üniversite gençliği, Sanayici, Evlere, Ailesiz sokak çocuklarına, işçi, memur, çiftçi, yurt ve huzur evlerinde kalan toplumun her kesimine ulaşmamız gerekiyor.
Caminin dışına çıkmamız ve insanlar ile iyi ilişkiler içinde olmamız, dinin rahmet yönünü, davetini ve kalıcı mesajını onlara ulaştırmamız gerekiyor.
Din görevlilerimizin ortak heyecan içinde olduğunu memnuniyet ile görüyorum. Din hizmetini caminin dışına taşıyan bir çok din görevlimiz var. Bu bir dönüşüm ve süreçtir. Milletimizin bize verdiği emaneti hakkı ile yerine getirmeye çalışıyoruz. Bidat, hurafe ve çekişme alanından uzak, doğru din hizmeti verilmesi için kurulmuş olan diyanet teşkilatı bunu gerçekleştirmelidir.
Toplumun ortak mutabakatı ve değerleri ile uyum içinde, Kuran ve sünnet gibi iki temel kaynağın doğru bilgisini topluma verme bizim sorumluluğumuzdadır.
Din hizmeti birlik ve beraberlik demektir. Ayrılık ve gayrlılıkların ortadan kaldırılması gerekir. Bütün dünyada insanlar sevgisizlikten çekiyor. Dinin insan sevgisi, fani farklılıkların üzerindedir.

 

Bir yanıt yazın