Sekiz Dizide Baldız-Enişte İlişkisi Var

Marmara Belediyeler Birliği’nde düzenlenen programda konuşan İletişim Uzmanı Enver Seyitoğlu, “Türk dizilerinde bir baldız-enişte enflasyonudur gidiyor. Tam sekiz ayrı dizide baldız-enişte ilişkisi yaşanıyor ve toplumumuzun bilinçaltına tehlikeli sinyaller gönderiliyor” dedi.
“SEKİZ DİZİDE BALDIZ-ENİŞTE İLİŞKİSİ VAR”
Çocukların ve gençlerin internete mahkûm edilmemesini isteyen Enver Seyitoğlu, “TV kanallarının birer rant aracı olduğunu unutmayalım. Reklam almak için bize sunulan promosyon niteliğindeki dizilere kendimizi fazla kaptırmayalım. Türk dizilerinde bir baldız-enişte enflasyonudur gidiyor. Tam sekiz ayrı dizide baldız-enişte ilişkisi yaşanıyor ve toplumumuzun bilinçaltına tehlikeli sinyaller gönderiliyor. Bu tarz diziler seyretmek yerine, komedi dizileri izleyin. Televizyonlarımızda, beşeri münasebetler, aile içi iletişim, konuşma teknikleri, beden dili, diksiyon gibi kişisel gelişim programları düzenlenmeli” diye konuştu.
“ÇALIŞAN KADININ DOKTORA GİDECEK ZAMANI YOK”
Marmara Belediyeler Birliği’nin Eminönü’nde bulunan merkez binasında “Aile İçi İletişim” konulu program düzenlendi. TRT kökenli İletişim Uzmanı Enver Seyitoğlu’nun konuşmacı olarak katıldığı programın açılış konuşmasını yapan Birlik Çevre Merkezi Direktörü Aynur Acar, “Erkek egemen bir toplumda yaşadığımız için, kadınların omuzlarına fazla yük biniyor. Çalışan kadınlarda bu yük ikiye katlanıyor ve haftalık 40-45 saat olan çalışma saati, ev işiyle 80-90 saate çıkıyor. Durum böyle olunca, sağlığını ihmal etmek zorunda kalan ve ameliyat olması gerektiği halde, doktora gidemeyen kadınlar tanıyorum” dedi.
“AİLE FERTLERİYLE MUHABBET EDİN”
Aynur Acar’ın ardından “Aile İçi İletişim” ana başlığıyla seminer veren İletişim Uzmanı – Eğitmen Enver Seyitoğlu, “Aile içinde iletişimin sağlıklı olmasını istiyorsak, aile fertlerimizle muhabbet etmeli, çocuklarımızla oyun oynamalı, birlikte sosyal aktiviteler yapmalıyız. Evlerde ne yazık ki artık iki televizyon var. Anne dizide, baba maçta, çocukların biri masaüstü bilgisayarda, diğeri de laptopta ise, o evde iletişim sorunu başlamıştır” dedi.
Marmara Belediyeler Birliği
Fatih SANLAV
Basın Yayın Danışmanı
0532 728 33 41 – 0212 514 10 00

Bir yanıt yazın